de+49 (0) 69 8090 6210

Yıllık İnceleme 2022

Değerli bağışçılarımız,

Hadiselerle dolu 2022 yılı yavaş yavaş sona eriyor. Geriye dönüp baktığımızda bizim açımızdan çok sayıda başarılı proje ve eyleme imza attığımızı görüyoruz. Bunlar arasında kurak bölgelerde açılan 155 su kuyusu, düzenlenen 1.350 katarakt ameliyatı ve dünya çapında dağıtılan 150.000’den fazla gıda paketi bulunmaktadır. 

Verdiğimiz her bir sayının arkasında kaderlerini yaşayan ve  duyguları olan gerçek insanlar olduğunu unutmamalıyız. Bunlar arasında evine su getirmek için kilometrelerce yürümek zorunda kalmayan kız çocukları da var, çünkü artık evlerinin hemen yakınında sizin açtığınız bir su kuyusu var. Bunlar arasında, uzun bir körlük döneminden sonra katarakt ameliyatı geçirebildikleri için nihayet aile üyelerini yeniden görebilen ve günlük hayata katılabilen insanlar da var. Aralarında, kendilerine gıda yardımı yapıldığı için çocuklarına yiyecek birşeyler verebilen mutlu anneler de var. 

Tüm bunlar sizin desteğiniz olmadan asla mümkün olamazdı!

Bu nedenle hepinize yürekten teşekkür etmek istiyorum. Birlikte daha güzel bir dünya için katkıda bulunabildik.  

Mülteci yardımı - Ukrayna'daki savaşın ardından
Gıda bankası kampanyası - hiçbir tabağın boş kalmaması için
Katarakt ameliyatları - 2022 yılında Başpiskoposluk ile işbirliği içinde düzenlenen 1.000 ameliyattan biri
Su kuyusu - 2022 yılında Çad'da inşa edilen 100 kuyudan biri
Kurban - 120.000 et kolisi
Ramazan - 22.340 gıda kolisi

Yeni yıla sizlerden aldığımız güvenle ve enerji dolu bir şekilde giriyoruz. „Hiçbir tabak boş kalmasın“ sloganıyla Tafel kampanyamız devam ediyor. Essen, Köln, Düsseldorf gibi daha birçok şehirde yapılması planlanıyor. Bir diğer proje ise Uganda’da 50 okul bahçesinde açılacak su kuyularının inşasını içeriyor. İlk kuyu, Kültürlerarası Diyalog Forumu’nun 20. yıldönümü kapsamında Aralık ayında düzenlenen yardım konserinde toplanan bağışlarla finanse edilebildi. 

Şuna inaniyorum ki, önümüzdeki yıl yine sizinle birlikte birçok projeyi gerçekleştirebileceğiz ve Dünyayı biraz daha güzel hale getirebileceğiz. O zamana kadar size ve ailenize mutlu tatiller ve mutlu bir yeni yıl diliyorum. 

Saygılarımla

Cengiz Bayram

Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge