de+49 (0) 69 8090 6210

Hiçbir tabak boş kalmasın diye – Gıda bankası kampanyalarımız 2022

Değerli bağışçılarımız,

Korona pandemisi, Ukrayna’daki savaş ve enflasyon gibi son krizler sadece bizi değil, Almanya’daki Tafel gibi organizasyonları da zor durumunda bırakıyor. Giderek daha fazla insan gıda bağışlarına ihtiyaç duyar hale geliyor. Bu nedenle birçok Tafel şubesi artık ihtiyaçları karşılayamadığı gibi bazı durumlarda yeni kayıtları da durdurmak zorunda kalıyorlar. Sonuç olarak, durumu iyi olmayan insanlar artık ihtiyaç duydukları desteği alamaz hale geliyorlar.

Almanya genelindeki Tafel‘ları desteklemek amacıyla bölgelerdeki partner kuruluşların yardımıyla, „Hiçbir tabak boş kalmasın“ projesini başlattık. Kampanyalar yerel olarak düzenlenmekte ve duyurulmaktadır. Şimdiye kadar 11 şehirde başarıyla yürütülen kampanyalarda 4.000’den fazla aileye gıda yardımı sağladık:

Haan, Willich, Viersen, Mönchengladbach, Hagen, Duisburg, Offenbach, Ahrweiler, Berlin, Langenfeld ve Hamburg.

Yardım paketlerimizin içeriği, ihtiyaca bağlı olarak Tafel’lar ile birlikte individüel düzenlenmektedir ve genel olarak, un, salça, makarna ve yağ gibi uzun ömürlü gıda maddelerinin yanı sıra sabun, şampuan gibi hijyen ürünlerinden oluşur.

Desteğinize ihtiyacımız var!

Proje, Ocak ve Şubat 2023’te Köln, Düsseldorf ve Essen’de planlanan diğer kampanyalarla devam edecek. Lütfen bize yardımcı olun ve katkılarınızla bizi destekleyin!

Projemiz hakkında daha fazla bilgiyi ana sayfamızda bulabilirsiniz.

Saygılarımla

Cengiz Bayram

Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge