de+49 (0) 69 8090 6210

Kurban 2023 – 17 yıllık tecrübe ve güvenle

Değerli Dostlar,

Time to Help, 17 yıldır başta sizlerin olmak üzere Almanya’daki Müslümanların kurban vecibelerini İslami kurallara göre yerine getirmelerine yardımcı oluyor. Bu yıl da Kurban’da kolay ve güvenli olarak olarak bağış yapabilmenizi sağlamak için yanınızda olacağız.

Bayramların kendine has tatlı bir telaşı vardır. Time to Help’e yapacağınız kurban bağışınızla hem üzerinizdeki bir yükü hafifletmiş olursunuz hem de binlerce kilometre ötede muhtaç insanlara iyilik yapmış olacaksınız! Geçtiğimiz yıl kurban bağışlarınız sayesinde Afrika ve Asya’da 16 ülkede yaklaşık 120.000 aileye kurban eti ulaştırabildik. Lütfen şunu unutmayın, bağışlarınız hayatları pozitif yönde etkiliyor.

Kurban, Allah’a (c.c.) yakınlaşmak için bir vesiledir. Dini bir vecibe olan bu ibadet, Allah (c.c.) için oğlunu kurban etmek isteyen İbrahim Aleyhisselamın hikayesini hatırlatır. Allah (c.c.) buna izin vermemiş ve onun yerine bir koç kesmesini istemiştir. İşte bu nedenle, günümüze kadar her sene, dünyanın dört bir yanında maddi gücü yeten tüm sağlıklı Müslümanlar bu bayramda kurban kestirirler. Time to Help olarak biz de yıllardan beri sizlerden vekalet almak suretiyle dünyanın birçok ülkesinde kurbanlarınızı İslami usullere göre kestirerek ve etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtarak size destek oluyoruz.

2023 yılında, 19 Afrika ve Asya ülkesindeki yerel kuruluşlarla birlikte çalışarak ihtiyaç sahiplerine imkanlarımız ölçüsünde yardım etmeye çalışacağız. Partnerlerimiz ülkelerdeki koşulları en iyi bilen, hangi çiftçilerin ve kasapların güvenilir şekilde çalıştığını ve gıda yardımına en acil nerede ihtiyaç duyulduğunu bilen kişilerdir. Her yıl olduğu gibi, din veya ırk ayrımı gözetmeksizin yardıma ihtiyacı olan herkese ulaşmaya gayret edeceğiz. Bir Kurban bedeli bu sene de 120 € olarak belirlenmiştir. Sabit ücret uygulaması, kurbanlarınızı çalıştığımız tüm ülkelere ulaştırabilmemizi sağlıyor. Bağışınızın zamanında ulaşmasını sağlamak için lütfen kurban bedelini bağış portalımız üzerinden (www.timetohelp.eu/cause/kurban-spende/) veya direk Paypal ile 27 Haziran’a kadar bize gönderebilirsiniz. Direk kendi bankanızdan yaptığınız havaleler için, 22 Haziran’dan itibaren bize e-posta ile bir havale makbuzu göndermenizi rica ediyoruz. Ve lütfen unutmayın; hesap numaramız değişti. Güncellenmiş verileri ana sayfamızda bulabilirsiniz.

Saygılarımla

Cengiz Bayram
Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge