de+49 (0) 69 8090 6210

Kurban umut vermek için fedakarlık yapmaktır

Son haftalarda sosyal medyada defaatle şunu duyuyoruz: fedakarlık yapmaya hazır olmalıyız. Bu bir tehdit gibi algılansa da insanlık adına büyük bir fırsat olabilir: çünkü yapılan küçük bir fedakarlık çoğu zaman sadece umut vermekle kalmaz, aynı zamanda dünyanın değişik yerlerine hayat olur!

Temmuz ayına denk gelen Kurban Bayramı, Müslümanlar için sadece fedakarlık yapma değil aynı zamanda bir paylaşma ayıdır. Bu nedenle öncelikle tüm Müslüman bağışçılarımıza görevlerini hatırlatmak istiyoruz. Hz. İbrahim’in fedakarlığını hatırlatarak, Kurban Bayramı’nda, maddi durumu yeterli olan tüm Müslümanların kurban kesmesi ve ihtiyaç sahipleri ile paylaşması İslam’da zorunlu bir ibadettir. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Time to Help e.V. sizlere bu dini vazifeyi kolayca ve İslami usullere göre yerine getirme fırsatı sunuyor!

2022 yılında16 Afrika ve Asya ülkesinde partner derneklerle birlikte çalışacağız ve ihtiyaç sahiplerine mümkün olduğunca verimli bir şekilde yardımları ulaştırmaya çalışacağız. Partnerlerimiz, ülkelerdeki koşulları çok iyi biliyorlar, hangi çiftçi ve kasapların güvenilir bir şekilde çalıştığını ve gıdaya en acil nerede ihtiyaç duyulduğunu da ayrıca kolayca tesbit edebiliyorlar. Her yıl olduğu gibi yardıma muhtaç olan herkese dini ve ırkı ne olursa olsun eşit bir şekilde et dağıtıyoruz. Bir Kurban bağışının ücreti 120,00 €‘dur. Bu sabit fiyata bütün ek giderler dahildir ve bağışları tüm ülkelere adil bir şekilde dağıtmamızı sağlıyor.

Ayrıca gayrimüslim destekçilerimizin de dikkatini gıda temininin zor olduğu bu döneme çekmek ve onların da bu anlamda yardımcı olmalarını istiyoruz.  2022’de gıda temini dünya çapında büyük bir krize dönüşmüştür. İklim değişikliği, kuraklıklar, verimsiz hasat ve Ukrayna’daki savaş nedeniyle dünyanın birçok yerinde insanlar ciddi sorunlarla karşı karşıya kalmış durumdalar. Bu nedenle gıda bağışınız bu yıl bir önceki yıla göre daha da fazla önem arzetmekte.

„Umut vermek için fedakarlık“ bu yılki kampanyamızın motosu. Bu dünya hepimize aittir, ama herkes onun hazinelerini eşit olarak kullanamıyor. Bu nedenle, en dezavantajlı durumda olanları desteklemek için küçük bir fedakarlık yapmanızı rica ediyoruz. Yardımınız, ihtiyacı olanların hem kendilerini besleme hemde çocuklarına daha iyi bakma fırsatı verecektir. Küçük fedakarlığınız muhtaç insanlara büyük bir umut oluyor.

Saygılarımla


Cengiz Bayram
Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge