de+49 (0) 69 8090 6210

Bağışlarınıza ne oldu?

Uluslararası Partnerlerimizle birlikte Fas’a 65.000 $ yardımda bulunduk!

Değerli Dostlar,

8 Eylül 2023 tarihinde Fas’ın Marrakesch yakınlarında meydana gelen depremde 2.900’den fazla kişi hayatını kaybetti ve yaklaşık 300.000 kişi etkilendi. Köyler yıkıldı, binlerce kişi evsiz kaldı. Sizin bağışlarınız sayesinde Fas’ın Marrakesch şehrinin 120 km güneybatısında Atlas dağlarının zirvelerine yakın köylere güneş enerjisi aydınlatmalı çadırlar, yataklar, yorganlar, kışlık kıyafetler, yiyecek ve daha fazlasını gönderebildik.

Hollanda, İngiltere, Fransa, Belçika ve İsviçre’deki Time to Help’ler, Lüksemburg’daki Turkuaz Derneği, ABD’den Embrace Relief ve Avustralya’dan Australian Relief Organisation (ARO) ile güçlerimizi birleştirerek 65.000 dolar kadar bağış topladık. Bu önemli miktar için size içtenlikle teşekkür etmek istiyoruz!

Time to Help Almanya’nın ve partner kuruluşlarının dokuz temsilcisi deprem bölgesindeydi ve Faslı ortağımızla birlikte bağışların güvenli bir şekilde bölgeye ulaşmasını sağladılar. Temsilciler, yardım malzemelerinin dağıtımına da yardımcı oldular ve bölgedeki insanların sorunlarını dinlediler. Fas hükümetiyle yapılan anlaşmaya göre, bağışlar Marrakesch’ten beş saat uzaklıkta ve Atlas Dağları’nda izole bir bölgede konuşlu bulunan Taghomat köyü ve çevresindeki yerleşim yerlerine dağıtıldı.

Uluslararası yardım ekibimiz, getirdiği yardım malzemelerini dağıtırken.
Çadırların, yatakların, battaniyelerin ve temel gıda maddelerinin yanı sıra çocuklar için şekerlemeler ve toplar da getirildi.

Yapılan yardım hakkında daha net bilgi verebilmek için orada çekilen görüntülerden bir video oluşturuldu. Videoyu web sitemizde veya sosyal medya kanallarımızda bulabilirsiniz.

Yardımlarınız, dünyayı daha iyi bir yer haline getiriyor!

Lütfen şunu unutmayın; Çalışmalarımız yalnızca bağışlarınız sayesinde mümkün olmaktadır. Desteğiniz için içtenlikle teşekkür ederiz.

Verwandte Beiträge