de+49 (0) 69 8090 6210

Su krizine karşı hep birlikte

Değerli bağışçılarımız,

son zamanlarda yaşadığımız sıcaklıklarından sonra hepimiz serin bir bardak suyun kıymetini daha iyi anlıyoruz. Sıcak günlerde su bizim için hoş bir ferahlık kaynağı olsa da, dünyanın diğer bölgelerinde durum oldukça farklıdır. Birçok insan için su, her şeyden önce tek bir şey ifade eder: hayatta kalma mücadelesi.

BM 2010 yılında temiz içme suyuna güvenli erişimi bir insan hakkı olarak ilan etmiş olsa da, bugün 2,2 milyar insan düzenli olarak bu erişime sahip değildir ayrıca 785 milyon kişi de temel su ihtiyacını karşılayacak kadar bile bir kaynağa sahip değildir. Bu durum bize apaçık bir mesaj veriyor: şimdi yardım etmenin tam zamanı.

Su kuyuları açmak yıllardır Time to Help’in en büyük icraatlarından biri olmuştur. Son üç yılda (2019-2021) 10 Afrika ülkesinde 221 kuyu inşa etmeyi başardık. Sadece geçtiğimiz Haziran ayında Tanzanya (3), Etiyopya (2) ve Çad’da (10) toplam 15 su kuyusu açtık. Temmuz ayında da Uganda (7), Tanzanya (2), Nijerya (2) ve Çad’da (1) 12 kuyu açabildik.

Bütün bunlar sadece sizin yardımlarınız sayesinde mümkün olabildi!

Fakat nihai hedefimiz olan Dünya üzerinde herkesin temiz suya kolaylıkla ulaşabileceği bir durumdan çok uzak olduğumuz apaçık bir şekilde ortadadır. Hatta tam aksine, iklim değişikliği ve kuraklıklar son aylarda pek çok insanın durumunu daha da kötüleştirdi. Bu yüzden su sorununun çözümünde desteğinize çok ciddi ihtiyacımız var. Lütfen unutmayın, her bir damla su ihtiyaç sahibi için çok önemlidir!

Su kuyusu çeşitlerimiz, açılacak yerler ve inşaat süreci hakkında tüm bilgileri ana sayfamızda bulabilirsiniz.

Saygılarımla


Cengiz Bayram
Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge