de+49 (0) 69 8090 6210

Ramazan 2022 – Neyi başardık?

Saygıdeğer Bağışçılarımız, 

Bir Ramazan’ı daha geride bıraktık ve bu sene de yine birlikte çok şey başardık. Ramazan ayı boyunca ağırlığımızı gıda kolisi projemize verdik ve iftar için yeterince yiyeceği olmayan ihtiyaç sahiplerine bir ay boyunca yetecek şekilde gıda kolileri dağıttık. 

Bu yıl yine rekor kırdık. Yardımlarınız sayesinde 9 ülkede toplam 160.000 kişiye yardım ulaştırdık. Oysa 2021’de bu yardım 6 ülkede 70.000 kişiye ulastırılmıstı. 

Batı ve Doğu Afrika’da insanlar kuraklık, sel ve silahlı çatışmalardan etkilenerek geçim sıkıntısı yaşıyorlar. Bu sebeple bu yıl partner ülkelerimiz Nijerya, Gana, Togo, Burkina Faso, Yemen, Yunanistan, Mali, Kenya ve Etiyopya oldu.  

Yardımların dağılımı aşağıdaki sekilde olmuştur: 

Nijerya – 9.000 gıda kolisi 

Gana – 6.500 gıda kolisi + 7.000 iftar yemeği 

Togo – 3.000 gıda kolisi 

Burkina Faso – 7.000 gıda kolisi + 4.000 iftar yemeği 

Yemen – 120 gıda kolisi 

Yunanistan – 760 gıda kolisi 

Mali – 106 gıda kolisi 

Kenya – 460 gıda kolisi 

Etiyopya – 120 gıda kolisi 

Gıda paketlerindeki malzemeler, yerel ekonomiyi de canlandırsın diye dağıtılan ülkelerde satın alınmıştır. Bir paket, ortalama 5 kişilik bir aileye yaklaşık bir ay yetecek kadar temel gıda maddeleri içerir. 

Gıda yardımlarının dışında Yunanistan’daki muhacir çocuklarının bayram günü eğlence parkına gidebilmeleri için partner dernegimize bağış desteği sağladık. Bu şekilde 700 çocuğu mutlu edebildik.  

Ayrıca Mali’de bir yetimhanede kalan 40, Yemen’de ise 300‚e yakın çocuğa kıyafet, oyuncak ve şekerleme dağıtımı gerçekleştirdik.

Bunların haricinde Almanya’da da çocukların bayram günlerini renklendirebildik. Kültürlerarası Diyalog Forumu (FIDeV), InSL e.V., Kaay Teeky ve House of One ile birlikte, Weilrod’daki (Hochtaunuskreis) mülteci kampındaki çocuklara 58 paket şeker ve hediye dağıttık.   

Bütün bunları sizlerin desteği ile başardık. Yardımlarınız ve bağış yapma iştiyakınız için hepinize çok minnettarız. 

Lütfen unutmayın!

Bağışlarınız muhtaç insanların hayatını değiştiriyor ve farklılık oluşturuyor. 

Saygılarımla


Cengiz Bayram
Time to Help e.V. Genel Müdürü

Verwandte Beiträge